Ministr Pospíšil v Šumperku

V pondělí 28.listopadu navštívil ministr spravedlnosti, JUDr. Jiří Pospíšil, Šumperk. Při besedě se členy ODS a odbornou veřejností hovořil o problematice, která se dotýká nejen celé České republiky, ale bezprostředně regionu.

Projekt věznice ve Vidnavě je stále aktuální. „Areál byl pro účely vězeňství vybrán ještě za předchozí vlády. Náš zájem trvá,ale všechno závisí na financích, zatím do rekonstrukce budovy nemůžeme investovat. Až na ni budou peníze, počítáme s tím, že vězni z nejmírnější kategorie s dohledem nebo s dozorem by se na opravě budovy podíleli,“ upřesnil ministr spravedlnosti Pospíšil. V souvislosti s věznicemi, ministr Pospíšil zdůraznil, že jsou důležitá, ale levnější je prevence. Nesmíme zapomínat na alternativní tresty a další zákonem umožněné mezikroky s tím, že vězení by mělo být až tím opravdu posledním krokem. „Návštěva JUDr. Pospíšila v Šumperku byla v jeho funkci ministra spravedlnosti premiérová, ale určitě ne poslední“ hodnotí akci její organizátor Jakub Kulíšek (předseda oblastní ODS). Diskuze se dotkla také aktuálního téma státních zástupců, nového občanského zákoníku.

Ministr Pospíšil uzavřel téměř dvouhodinovou debatu s tím, že resort v současné době čeká hodně práce v souvislosti s reformou justice, ale věří, že lidé ji budou s časem hodnotit pozitivně.

Vloženo: 01.12.2011

Zpět na seznam novinek

2012 | MOONS DESIGN